Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria -  zdraví z přírody


Archiv REGENERACE
Číslo

Z obsahu čísla ŘÍJEN 2006

KELTSKÝ TELEGRAF

KELTSKÝ TELEGRAF

V neděli 21. března 2010 se v době jarní rovnodennosti pokusíme zrekonstruovat unikátní způsob, kterým se mezi sebou dorozumívaly keltské kmeny po celé Evropě, odkudkoli až k nejzazším hranicím jejich tehdejšího světa. Jestli chcete, můžete být při tom také.

ROSSLYNSKÁ KAPLE: POCTA TEMPLÁŘSKÉMU ŘÁDU

V rubrice Esoterický svět vzpomíná Jiří KUCHAŘ na jedinečnou prohlídku slavné skotské pozdně gotické kaple se známým britským historikem Timem Wallace-Murphym.

 VŠE SPOČÍVÁ NA ATLASU

VŠE SPOČÍVÁ NA ATLASU

Pokud se první krční obratel nenachází v přirozené pozici, je to příčinou celé řady fyzických a psychických potíží. Švýcar René-Claudius Schümperli, sám postižen bolestivou luxací atlasu, v letech 1993–1996 vyvinul efektivní metodu atlasPROfi lax pro prevenci a samoléčbu. Čtenářům REGENERACE ji představuje Jaroslav KŇAP.

KDYŽ SELHÁVAJÍ LEDVINY

Jak na péči o životně důležité ledviny a problémy s močovým ústrojím vám v zdravotním tématu měsíce poradí naši odborníci Boris HYNEK, Petr SEDLÁČEK a Josef JONÁŠ.

SEDM OTÁZEK K REFLEXNÍ TERAPII

Reflexní terapeutku a léčitelku Marii PŘÍHODOVOU naši pravidelní čtenáři velmi dobře znají. S jejími radami a doporučeními se mohou setkat nejen na stránkách REGENERACE a v naší středeční telefonické poradně, ale také v cyklu kurzů Jančovy školy reflexní terapie. Tentokrát jsme ji požádali o odpověď na sedm nejčastějších otázek, které se týkají této její oblíbené léčebné metody.

BYLINNÁ KOUPEL

Ájurvédský specialista David FREJ v tomto čísle zahajuje malý seriál věnovaný léčebným účinkům bylinkových kouprlí podle receptur této orientální nauky.

KUKUŘIČNÉ ČNĚLKY PODPORUJÍ MOČENÍ A PŮSOBÍ PROTI OTOKŮM

KUKUŘIČNÉ ČNĚLKY PODPORUJÍ MOČENÍ A PŮSOBÍ PROTI OTOKŮM

Pokud si nevyberete z rad a doporučení v našem téamtu měsíce, může vám přijít vhod i tip z tradiční čínské medicíny. O nezvyklém léčebném prostředku referuje Jana ARCIMOVIČOVÁ.

BADYÁN JE ZDROJEM LÉKU NA PRASEČÍ CHŘIPKU

Plody badyánovníku pravého nejsou zatím v evropské kuchyni příliš rozšířeny. Proto vám toto asijské koření přiblíží Jana ARCIMOVIČOVÁ.

ENERGETICKÉ PŮSOBENÍ ROSTLIN

Stromy byly odpradávna uctívány jako zdroj energie a síly. Lidé vždy rádi sedávali pod lipami a duby. Nevěděli zřejmě vůbec nic o životním magnetismu, ale protože se cítili dobře, staly se z takových sedánek rituály. Pozadí tohoto působení rostlin přibližuje bylinář Pavel VÁŇA.

OD RÖNTGENA KE KIRLIANOVI

OD RÖNTGENA KE KIRLIANOVI

Okultní pozadí vzniku fotografií podobných té, která zdobí titulní stranu, poodkrývají Jakub MALINA a Jiří KUCHAŘ.

HLINĚNÝ DŮM JAROSLAVA DUŠKA

HLINĚNÝ DŮM JAROSLAVA DUŠKA

Na pozemku Jaroslava DUŠKA v Jindřichovicích pod Smrkem nedaleko Frýdlantu je rušno jako v mraveništi. Vzniká tam totiž unikátní ekologický dům z hlíny, který si známý herec staví podle amerického projektu. Vyzpovídat stavebníka přijela Pavlína BRZÁKOVÁ.

KOLÍN

Literárně-fotografický cyklus Václava CÍLKA a Jiřího BERGERA Místa z druhé strany se tentokrát věnuje královskému městu na řece Labi.

CHŘIBY, KRAJINA PRADÁVNÉ POSVÁTNOSTI

Kde jinde by mělo skončit čtyřdílné putování Vlastimila HELY, než na posvátném Velehradě?

AURA, NEBO BIOPOLE?

Na terminologickou otázkou se v Nové škole psychotroniky zamýšlí Josef SCHRÖTTER.

LAHODNÝ A LÉČIVÝ HRUŠKOVEC

LAHODNÝ A LÉČIVÝ HRUŠKOVEC

Podle posledních archeologických průzkumů se léčebné účinky avokáda využívají v Americe již od 8. století př. n. l. Seznámí vás s nimi Ludmila ŠKRABÁKOVÁ.

HLEDÁNÍ DUCHA

Dnešní fejeton Jiřího KUCHAŘE svou délkou poněkud vybočuje z řady. Jeho téma "dvacet let poté" si to ovšem výjimečně zaslouží.

REGENERACE Online

Z obsahu tohoto čísla je v REGENERACI Online k dispozici:

KUKUŘIČNÉ ČNĚLKY PODPORUJÍ MOČENÍ A PŮSOBÍ PROTI OTOKŮM

Kukuřice byla jednou z hlavních potravin Nového světa, podobně jako pšenice v Evropě nebo rýže v Asii. Plodina se v Americe stala důležitým náboženským symbolem. Podle původních obyvatel Střední Ameriky se lidské tělo skládalo ze žluté a bílé kukuřice a tato rostlina byla prostoupena božskými silami. Kukuřici byly zasvěceny celé chrámy. Také některé zachované sošky bohů jí jsou bohatě ozdobeny. V 16. století byla tato obilnina přivezena do Evropy a postupně pronikla do celého světa. V tradiční čínské medicíně se začaly využívat její čnělky, které se čínsky jmenují yumixu.

Více informací...

SEDM OTÁZEK K REFLEXNÍ TERAPII

Reflexní terapeutku a léčitelku Marii Příhodovou naši pravidelní čtenáři velmi dobře znají. S jejími radami a doporučeními se mohou setkat nejen na stránkách REGENERACE a v naší středeční telefonické poradně, ale také v cyklu kurzů Jančovy školy reflexní terapie. Tentokrát jsme ji požádali o odpověď na sedm nejčastějších otázek, které se týkají této její oblíbené léčebné metody.

Více informací...

FULCANELLI: PŘÍBYTKY FILOSOFŮ

Knižní galerie 11/2009.

Více informací...

KELTSKÝ TELEGRAF

Co bylo zdrojem nápadu Keltského telegrafu? Víc se dozvíte z archivního článku.

Více informací...

KORNFIELDOVA KNIHA PRO VŠECHNY

Knižní reflexe Jiřího Kuchaře 11/2009.

Více informací...

Harmonie a REGENERACE

Další možnost, jak se setkat s našimi pravidelnými autory, měli čtenáři REGENERACE v sobotu 10. října na pražském letňanském výstavišti. V rámci letošního veletrhu Harmonie, jehož jsme byli hlavním mediálním partnerem, jsme připravili přednáškový program nazvaný Den s REGENERACÍ. Velmi nás potěšilo, že nikdo z našich spolupracovníků, které jsme oslovili, svou účast neodmítl a zájem z řad čtenářů i ostatních návštěvníků veletrhu byl také velmi slušný.

Více informací...

Informace

  • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
  • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
  • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).

Akce našich přátel - inzerce

Semináře a přednášky REGENERACE

5.3.2015 v 19:00

Martina Lukášová
Krize v osobním životě

12.3.2015 v 19:00

PhDr. Patricie ANZARI, CSc.
Osobní růst, osobní změna

19.3.2015 v 19:00

Marie Příhodová
Péče o játra a střeva

25.3.2015

MUDr. David Frej
Důvod, proč jsme nemocní

Více informací...

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival

Get Adobe Flash player