Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria - zdraví z přírody


Nové číslo REGENERACE

ŘÍJEN 2016

ŘÍJEN 2016

 • rodová bytost přebývá na zahradě
 • Architekt Petr Maria HÁJEK se svému oboru věnuje pětadvacet let. Za tu dobu se podrobně seznámil s realitou současného českého stavebnictví a architektury a zároveň se začal věnovat, jak sám říká, poznávání přírodní moudrosti. Poutavý rozhovor s ním připravila Pavlína BRZÁKOVÁ.

 • Pozvánka na biomodulační seminář
 • MUDr. Jak ŠULA vzpomíná na svá setkání s objevitelkou neuropeptidů Candace Pert a naznačuje, jaké detaily udělají z obyčejného jídla biomodulační.

 • Saponiny a jejich očistný účinek
 • Slovo saponin se odvozuje z latinského sapo, mýdlo, protože tyto látky čistí náš organismus. Už jste zřejmě někdy zaznamenali, že váš oblíbený kozlíček polníček při mytí v dřezu pění. Důvodem je, že obsahuje tyto důležité přírodní součásti léčivých bylin a zeleniny.

 • očista mrkví
 • Autor knihy OZDRAVENÍ TĚLA I DUCHA, redakční psychotronik Ing. Josef SCHRÖTTER, přibližuje očistnou metodu s použitím jedné z nejdostupnějších potravin, jejíž hodnotu ovšem mnohdy nedoceňujeme.

 • Ve stínu ayahuasky
 • Účinek liány smrti, jak se jmenuje ayahuasca v jazyce kečua, významně podporuje chacruna. Svým věhlasem ovšem zůstává poněkud v jejím stínu. Víc o ní najdete v zasvěceném příspěvku, který připravila Ludmila ŠKRABÁKOVÁ.

 • geopatogenní zóny stále živé
 • Nestor československé i české psychotroniky RNDr. Ing. Evžen Andres a jeho detekce tzv. dračích žil

Více informací...Z obsahu čísla

SVĚTLANA NÁLEPKOVÁ - HIMÁLAJSKÝ BOJ

Příběh vnitřní transformace herečky Světlany NÁLEPKOVÉ zachytila ve velmi otevřeném rozhovoru publicistka Silvie ŠPAČKOVÁ. *** Strany 4-8

PODVEČERY S REGENERACÍ

Zveme vás na setkání s našimi autory a spolupracovníky do pražské Městské knihovny. V říjnu se setkáte s psychoterapeutkou Patricií ANZARI, akademickým malířem a léčitelem Vladimírem KAFKOU a architektem Petrem HÁJKEM, autorem projektu domu naruby. *** Strana 10

PODZIMNÍ ZAHRADA JE JAKO PROSTŘENÝ STŮL

Příspěvek publicistky a léčitelky Jany ARCIMOVIČOVÉ je věnovaný podzimním plodům - švestkám, hruškám a jablkům. Obsahují vitaminy a spoustu dalších, pro tělo významných látek, a tak stojí za to, abychom jim věnovali více pozornosti. *** Strany 14-15

KDO JE TO?

Psychoterapeut? Terapeut? Kouč? Šaman? Stále více přibývá opravářů psychického zdraví, jen je těžké rozpoznat, zda jsme u kováře, nebo u kováříčka. Psychoterapeutka Patricie ANZARI vám pomůže, jak se v situaci lépe zorientovat. *** Strany 18-19

SEMINÁŘ BIOMODULAČNÍ MEDICÍNY

MUDr. Jan ŠULA vás zve spolu se svým mezinárodním týmem na seminář věnovaný biomodulační medicíně, fytoterapii a také schopnosti mysli ovlivňovat lidské zdraví. Pozvánku připravil Jiří KUCHAŘ. *** Strany 20-21

SAPONINY - PŘÍRODNÍ OČISTNÉ LÁTKY

Exkurze do světa přírodních očistných látek a jejich rozmanitých účinků přináší Michael SCHUBERT. *** Strany 22-23

RODOVÁ BYTOST PŘEBÝVÁ NA ZAHRADĚ

Rozhovor s architektem Petrem Mariou HÁJKEM o rodové zahradě, klinické smrti, životní proměně a domě naruby z pera Pavlíny BRZÁKOVÉ. *** Strany 36-39

Připravujeme

Léčivá domácnost

LÉČIVÁ DOMÁCTNOST

Rozhovor s bylinářkou a výtvarnicí Vladislavou Mladou JIRÁSKOVOU při příležitosti vydání její knihy. Připravuje Jaroslav KŇAP.

MALÝMI KRŮČKY K VELKÉ ZMĚNĚ

Setkání s Radomilem HRADILEM, ekologickým zemědělcem a překladatelem díla Rudolfa Steinera, přináší úvahy o proměnách společnosti v duchu antroposofie. Rozhovor od publicisty Michala ČERNÉHO.

PROTEIN p53

Informace o proteinu p53 a souvislostech se vznikem nádorů z pera Matěje KUČERY.

OBRAŤTE CHYBY VE SVŮJ PROSPĚCH

Kouč Kalman HORVÁT o třech nejčastějších chybách, stojících v cestě k osobnímu úspěchu.

Zdraví z REGENERACE

Více informací...

Rozhovory REGENERACE

Více informací...

Knižní tipy REGENERACE

Více informací...

Esoterické fenomény

Více informací...

Editorial

Udělej něco se svým životem

Šéfredaktor

Vítám vás v říjnu. Říjnová REGENERACE přináší himálajskou inspiraci v podobě transformačního příběhu herečky Světlany Nálepkové, která prošla kulturním šokem a zamilovala si zemi na "střeše světa". Příběhy o lidské proměně jsou jako magnety - přitahují nás, spatřujeme v nich tichou výzvu a hlad naší duše po vnitřních proměnách.

Dalším tématem tohoto čísla jsou plody podzimu, který prosvěcuje naše nitro pozoruhodnou barevností. Kam pohlédneme, tam žasneme. Podzim nás hostí nejenom barvami, z nichž nejnádhernější je červená, ale i prostřeným stolem plným šťavnatých a sladkých plodů. Každý z nich přináší tělu slast, ale především sílu. V příspěvku publicistky a léčitelky Jany Arcimovičové se dozvíte, co dobrého dokážou přinést hrušky, jablka a švestky.

Psycholožka a psychoterapeutka Patricie Anzari ve svém příspěvku Kdo je kdo osvětluje, kdo je zkušený terapeut, kdo kouč a kdo šaman. V současné době se totiž vyrojilo nepřeberné množství všelijakých rádců, jejichž rady jsou drahé (rozuměj: "finančně nákladné") a kteří vám můžou nakonec způsobit spíš újmu než "účinnou opravu".

Nenechte si ujít ani téma přírodní saponiny. Když vložíte nařezané břečťanové listy nebo podrcené plody jírovce maďalu, známého kaštanu koňského, do sklenice s vodou a budete s ní silně třepat, budete překvapeni, jak rychle se vytvoří pravá mýdlová pěna. Už jste zřejmě někdy zaznamenali, že váš oblíbený kozlíček polníček při mytí v dřezu pění? Důvod je stejný, protože všechny tyto přírodní zdroje obsahují saponiny. O těchto přírodních očistných látkách přináší informace publicista Michael Schubert.

Říjnová REGENERACE nabízí paletu témat stejně tak rozmanitou, jako je pestrobarevný podzim. A kromě ní je k dostání ještě její samostatná příloha. S metodami, jak proměnit bolest v radost, se seznámíte v našem Speciálu s názvem Když bolí duše, který připravil publicista Roman Žižlavský. Přispěli do něj i naši další autoři: psychoterapeutka Patricie Anzari či bylináři Vláďa Vytásek, Radmila Malinovská a Vladislava Mlada Jirásková.

Šťastný podzim.

Pavlína BRZÁKOVÁ

Semináře a přednášky REGENERACE

27. října 2016 v 19:00

Ing. Arch. Petr Maria Hájek
Přírodní architektura a stavitelství

31. října 2016 v 18:00

Zdeněk Ordelt, Vladislava Jirásková
Dušičkové setkání Světel

Více informací...

Přednášky a workshopy REGENERACE

12. a 13. listopadu 2016

MUDr. Jan Šula
Seminář biomodulační medicíny MUDr. Jana Šuly
S8l restaurace Locanda Emanuele, Horoměřická 8, Praha 6

Více informací...

Vyhledávání

Vyhledat:  

Regenerace na Facebooku  Regenerace na Twitteru

Akce našich přátel - inzerce

Informace

 • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
 • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
 • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).
 • Nedostali jste svůj předplacený časopis včas nebo přišel poškozený? Předplatné pro Vás zajišťuje firma A.L.L. Production.
  Obraťte se na její call centrum 840 30 60 90, kde sedí zkušené operátorky, které Vám mohou okamžitě problém vyřešit. V redakci k tomu, bohužel, nemáme dost informací.

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival