Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria - zdraví z přírody


Nové číslo REGENERACE

PROSINEC 2016

PROSINEC 2016

 • Vánoce jako svátky dobra, lásky i hýření
 • Příspěvek MUDr. Davida FREJE přibližuje podstatu Vánoc a některé tradice a přináší zdravější varianty receptů vhodných pro štědrovečerní stůl.

 • Vždyť ty už vlastně všechno máš
 • Poutavý rozhovor s písničkářem, učitelem angličtiny a jogínem Pepou NOSEM připravil MUDr. Petr SEDLÁČEK.

 • Hřebíček v pohledu tradiční čínské medicíny
 • Zajímavé tipy a recepty nabízí Jana ARCIMOVIČOVÁ.

 • Dalajlama v praze
 • Na Hradčanském náměstí v Praze ho v pondělí 17. října 2016 přivítala asi tisícovka příznivců. Byl mezi nimi i Jaroslav KŇAP, který o tom připravil zvláštní reportáž.

 • Vlašské ořechy jako centrální mozek lidstva
 • Patří neodmyslitelně k Vánocům, jsou součástí řady receptů, obsahují množství výživných látek a jsou skvělými pomocníky proti stresu. Spisovatelka Marcela ZLATOHLÁVKOVÁ v nich spatřuje i pomoc proti depresi.

 • Co všechno se skrývá za pojmem psychedelika
 • Česká republika se podílí na renesanci psychedelik, a to převážně díky aktivitám Národního ústavu duševního zdraví, který spolu s Českou psychedelickou společností uspořádal první globální psychedelické fórum v České republice. Byl při tom i náš redakční spolupracovník Matěj KUČERA.

Více informací...Z obsahu čísla

VŽDYŤ TY UŽ VLASTNĚ VŠECHNO MÁŠ

Rozhovor s písničkářem, učitelem angličtiny a jogínem Pepou NOSEM připravil jeho dlouhodobý obdivovatel, lékař a náš redakční spolupracovník Petr SEDLÁČEK. *** Strany 4-8

JAK MAO CE-TUNG VYMYSLEL ČÍNSKOU MEDICÍNU

Silvestrovské ohlédnutí za rokem 2016 a podivným výrokem astronoma Jiřího GRYGARA připravil Jiří KUCHAŘ. *** Strana 8

VÁNOCE, SVÁTKY DOBRA, LÁSKY I HÝŘENÍ

Příspěvek lékaře Davida FREJE odhaluje podstatu Vánoc, přibližuje některé tradice a přináší zdravější varianty receptů vhodných pro štědrovečerní stůl. *** Strany 16-18

VLAŠSKÉ OŘECHY - CENTRÁLNÍ MOZEK LIDSTVA

Ořechy patří neodmyslitelně k Vánocům. Jsou součástí řady receptů, obsahují množství výživných látek a jsou skvělými pomocníky proti stresu. Publicistka Marcela ZLATOHLÁVKOVÁ v nich spatřuje i pomoc proti depresi. *** Strana 19

MLÉČNÉ DILEMA

První listopadový den roku 1979 přinesl francouzský list Le Monde na svou dobu velmi provokativní názor: "Společnosti, které nekonzumují mléčné výrobky, neznají alergie. Podle všeho je tedy třeba obžalovat mléčné bílkoviny." Znamená to tedy, že se máme vyvarovat sýrů a spousty dalších mléčných lahůdek? Na tuto otázku hledá odpověď náš spolupracovník Michael SCHUBERT. *** Strany 22-24

SNAD JSME ANI DÍTĚ MÍT NEMĚLI...

... Je povzdechnutím vyhořelého rodiče, který nachází účinnou podporu rodinné psychoterapeutky Evy LABUSOVÉ. *** Strany 44-45

Připravujeme ROK 2017

uklizený byt

ROK 2017

Zamyšlení čínské zpěvačky Feng-yün SONG nad nadcházejícím rokem Kohouta a pohled na nový rok a jeho konstelace očima klasického astrologa Richarda STŘÍBNÉHO.

PROJASNĚNÝ PROSTOR

Uklizený prostor vnese změnu do osobního života. To ví terapeutka Michaela VODĚNKOVÁ, která poradí, jak doma uklidit a projasnit duši. Tentokrát zavítala domů k astroložce Věře VÁRADY.

KOKTÁNÍ

V pravidelné rubrice Co mi pomohlo se dočtete o účinné pomoci při zadrhávání v řeči. Zkušenost čtenářky REGENERACE Jany VLASÁKOVÉ.

BIOENERGETICKÉ CVIČENÍ

Nový seriál cviků pro harmonii těla a duše v podání terapeutky a cvičitelky Hany Marie CHALUŠOVÉ.

Zdraví z REGENERACE

Více informací...

Rozhovory REGENERACE

Více informací...

Knižní tipy REGENERACE

Více informací...

Esoterické fenomény

Více informací...

Editorial

Vážení a milí,

Šéfredaktor

vítám vás v prosinci. Prosincová REGENERACE je jako štědrovečerní stůl. Svým povídáním o vánočních tradicích ho prostírá lékař David Frej, který v těchto dnech uvádí svou novou knihu Tučné superpotraviny a oleje. Pokud byste se s autorem chtěli setkat osobně a dozvědět se víc, přijďte na jeho přednášku do pražské Městské knihovny. Informace najdete na straně 15.

Vánoční příspěvek s recepty Davida Freje najdete také ve Speciálu, volné příloze, která vychází zároveň s prosincovou REGENERACÍ. Má název Biostrava v zimě a jeho autorkami jsou především Radmila Zrůstková, specializující se na raw food (syrové stravování), Blanka Jarošíková, přírodovědkyně a autorka knihy o vaření z divoce rostoucích rostlin, a Vladislava Mlada Jirásková, která nedávno vydala svou první knihu Léčivá domáctnost. O možnostech, jak Speciál nejsnadněji pořídit, se dočtete na straně 59.

V prosincovém čísle stojí za zamyšlení i příspěvek Michaela Schuberta nazvaný Mléčné dilema. Je opravdu mléko tak škodlivé a máme se mu vyhýbat? A co třeba kvalitní sýry? Víno, pikantní salámy, pršut, olivy a rozmanité kousky chutných sýrů... to je přece skvělé silvestrovské pohoštění. Tak jak je to tedy? Je třeba si mléčné lahůdky odříci?

V REGENERACI se sice cestopisným reportážím příliš nevěnujeme, ale tentokrát vám přinášíme reportáž z pera poutníka a "průvodce po cestách životem" Romana Žižlavského, který se vypravil do Indie, do nádherného údolí Spiti, kde cestoval společně s "místními".

Pokud byste ovšem chtěli tip na výlet středoevropský, Jan Kroča nabízí skalní Krakonošovu židli. Stojí v Polsku, ale jen několik kilometrů od Náchoda.

Přejeme vám láskyplné prožití vánočních svátků.

Pavlína BRZÁKOVÁ a celá redakce

Semináře a přednášky REGENERACE

8.prosince 2016 v 19:00

Mlada Jirásková
Léčivá domác(t)nost

15.prosince 2016 v 19:00

MUDr. David Frej
Jak zůstat zdraví nejen během Vánoc

Čtvrtek 20. 4. - 19:00

Clemens Kuby
Clemens Kuby v Praze

Pátek 21. 4. 16:00 - 20:00

Clemens Kuby
Clemens Kuby v Praze

Sobota 22. 4. 10:00 - 18:00 (s přestávkou na oběd)

Clemens Kuby
Clemens Kuby v Praze

Více informací...

Vyhledávání

Vyhledat:  

Regenerace na Facebooku  Regenerace na Twitteru

Akce našich přátel - inzerce

Informace

 • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
 • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
 • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).
 • Nedostali jste svůj předplacený časopis včas nebo přišel poškozený? Předplatné pro Vás zajišťuje firma A.L.L. Production.
  Obraťte se na její call centrum 840 30 60 90, kde sedí zkušené operátorky, které Vám mohou okamžitě problém vyřešit. V redakci k tomu, bohužel, nemáme dost informací.

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival